Jdi na obsah Jdi na menu
 


wtf emo

2. 11. 2008

t

Emo - módní vlna nebo spása rocku?

Zamyšlení se nad hudebním stylem EMO. Co to vlastně je? Vydrží? Byl tu už dříve nebo se nyní objevují nové emo kapely kvůli komerční atraktivnosti stylu?

Je to pořád stejné. Hudba přichází v modních vlnách, rock'n'roll, alternativ, disco, hip hop, indie a nyní emo. Jen vlna, která prostě jednou skončí. Nebo ne? Zatímco většina hudebníku souhlasí s první možností, najdou se i tací, co předpovídají, že emo style dokáže změnit kořeny rocku. I když, dokážete si představit jak by vypadal Axl Rose jako emo-boy?

Ale, co je vlastně na emo-stylu tak zajímavého? Nekteří tvrdí, že přinese něco nového do rocku, který už se prakticky nemění a začíná být nudným. Jiní zastávají názor, že jde hlavně o emocionální způsob života. Ale přiznejte si, nechali by jste své děti, aby zastávali tyto názory často spojené s návaly depresí hraničících až s myšlenkou sebevraždy? Ano, samozřejmě, toto jsou velmi radikální odnoše tohoto stylu, ale mnohdy končící velmi tragicky. Většině původních "emáků" však jde jen o to vyjadřovat své emoce světu pomocí chování, hudby či oblečení. Stojí za svým názorem, bojují za ekologii a jsou proti válkám.

Hudební skupiny tohoto vzoru se nyní množí jako houby po dešti. Ale musím se sama sebe ptát, byly tu ty kapely už předtím, nebo se jedná o dobře vykalkulovaný marketingový tah - viz náctileté bandy tipu Tokio Hotel? Jistě, emo hudba je dozajista kvalitní. Poslední album My Chemical Romance bylo zkutečně skvělé a Fall Out Boy lze také pokládat za inteligentní mladíky, ale bude jich víc? Jistě, každému se nezamlouvají tajuplné texty s ponurou tématikou, ale proč ne? Proč se bránit něčemu, co se vám líbí? Nemusíte se přece hned nechat ostříhat a nabarvit vlasy na černo. Dokud tu jsou, tak stojí za to si je užít. Nemyslím si, že emo nějak radikálně změní rock, ale jistě k němu může dopsat další kapitolu.

Tohle napsal muj kápa :Boboff

Obrazek

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář